Facebook 

 

Напишіть нам   Реєстрація    Вхід

Відкрили реєстр декларацій: мер Малина ще не звітував

31.07.2015
Малин

У Малині Монумента Героям підпілля не буде?


У перелік пам’ятників, котрі підлягають демонтажу в зв’язку з декомунізацію, втрапив і наш монумент, за попередньою інформацією, Героям Малинського підпілля.

Монумент було встановлено у міському парку 31 рік тому із бронзи (сюжетна композиція із фігур з постатями Ніни Сосніної та Павла Тараскіна) та граніту (постамент). Восьмиметровий пам’ятник, увінчаний вгорі п’ятикутною зіркою.

Можна припустити, що присутність цієї зірки як одного із символів минулої епохи, стала причиною декомунізації об’єкта. Але сильнішим аргументом є таки ідеологічне підґрунтя самого підпілля – воно було партійно-комсомольське. Тобто, дарма підпільні борці з нацистами обрали партію й комсомол свого часу, а потім ще й організували підпілля, оточивши себе такими, як самі. Якби були далекоглядними, то організували б безпартійне підпілля. Тоді б ми сьогодні засуджували комуністів за те, що вони (припустимо) демонтували пам’ятник непартійному підпіллю?

Можна припустити, скільки ще «комуністичних» пам’ятників і пам’яток, «незаконних» об’єктів опинилися в списку на демонтаж?

І що таке «комуністичність» об’єкта, якщо всі, хто жив у часи тоталітарного СРСР були або комуністами, або голосували за комуністів. Адже альтернативу відстоювали одиниці.

І далися ці пам’ятники…

Орієнтуючись на терміни реалізації пунктів закону про декомунізацію, до кінця року парадний вхід міського парку спорожніє. Алея Слави? Курган?

 

Поділитися:

Коментарі

Логін: *
Пароль: *
Коментар: *
Відмінити
* Необхідна інформація
2015.08.01 13:50 -
робер артуа (23)
1 0
Комуністичний режим сам накликав війну на свою землю , а потім "героїчно" ціною міліонних жертв військових та цивільних переміг .Все що звязано з діяльністью комуністичного режиму повинно мати однозначну і чітку оцінку.
Як тільки люди забувають про жертви, які були в минулому і саме головне чому вони були , то відразу з`являються нові . Тут потрібно чітке розуміння люди (жертви ) війни це одне ,а ідеологія режиму то друге. І не потрібно плутати одне з іншим !!!
Відповісти
2015.08.01 21:44 -
Ольга Єсипчук (29)
0 -2
Схоже на висловлення Кличка- "Нам нужно четкое понимание даного ситуация"
Відповісти
2015.08.01 10:49 -
Ясамон Предчайший (20)
0 -2
все на переплавку, все для фронта...победа будет за нами.
Відповісти
2015.08.01 10:03 -
Наливайко (19)
0 -1
Невже нова наша верхушка не відчуваэ як ганебно вона чинить ?
Відповісти
2015.08.01 07:52 -
Олександр Скальницький (17)
4 0
Напис: "Героям Руху Опору Малинщини у ІІ світовій війні. Все.
Відповісти
2015.08.01 16:54 -
Ольга Гура (26)
0 0
Ось так і переписується історія. Хоча в даному випадку це виправдано.
Відповісти
2015.08.01 21:21 -
Григорій Шитюк (27)
1 0
Олю, рано чи пізно, всеодно комусь прийшлося б все перевертати з голови на ноги... мабуть таки прийшов час. наші діти повинні знати історію чвого краю, своєї країни - досить жити комуністичними міфами.
Моісей водив свій народ по пустелі 40 років... комуністи зі своєю ідеологією розказували казки і проливали кров більше 70!
Відповісти
2015.08.01 22:06 -
Ольга Гура (30)
0 0
В світлі останніх відкриттів, я щось і про Мойсея не дуже впевнена. Справжню історію всю ми вряд чи дізнаємося, хіба що уривками по архівних документах, якщо вони збереглися. Людська пам'ять така цікава штука, що інколи не можеш згадати й учорашнього дня в деталях. А що казати про роки, і, тим більше, про віки? Суцільні переписування під себе кожної нової влади.
От наприклад, еволюціоністи кажуть, що легенда про втрачений рай є у всіх народів ,але стосується вона завсім не якогось райського саду, а періоду, коли на Землі було тепло і вистачало харчів, не треба було їх важко здобувати і працювати. І тягнулося це кілька мільйонів років. Але на той час люде ще не були людьми, а швидше мавпоподібними із першими зачатками мови. Ото через мову і передавали одне одному казочку про міфічний рай, якого вже давно нема. І у що це все виродилося? У релігію. Замість того, щоб берегти природу, оточуюче середовище, люди б"ються лобом об підлогу і хочуть повернутися туди ,куди дороги нема і ніколи не буде.
Десь отак і історія вчить одному: що вона нікого нічому не вчить.
Відповісти
2015.08.01 21:42 -
Ольга Єсипчук (28)
0 -2
Я вже бачу шо через енн років прийде ще якийсь василь шитюк і скаже шо його дід був зрадником Руського миру, і будуть плювать на наші могили. І вони будуть зі своєї сторони праві. Я не за радянську ідеологію, але є речі на які не можна ось так плювати. Є факти і люди які варті поваги, а тим більше учасники Великої Відчизняної. Та зрештою теперішній люд і сьогоднішню ідеологію також можна співставити з радянським режимом. Колись ходили в піонерських краватках, зараз так само в вишиванках. Колись кричали "Будь готов! Всегда готов" а зараз " Слава Україні.Героям слава!"
Відповісти
2015.08.01 22:38 -
Григорій Шитюк (31)
0 0
Ольго, а я вже років з п'ять тому чув, як десятилітня дитина питає: мамо, а хто такий Ленін...? і як скажи тій мамі пояснити хто ж такий насправді Ленін, і якого біса усюди пам'ятники йому стоять? ну не розуміє прийдешнє покоління що таке пролетаріат і навіщо було царя розстрілювати... і багато чого не розуміють - бо часто все то за рамками здорового глузду.
а тут усе значно складніше... бо пра-діди багатьох з цих діточок у роки другої світової віддавали свої життя у боротьбі з фашизмом (і в лавах червої армії і в лавах УПА), а пам'ятники чомусь стоять хтозна кому... підпільникам, які від тієї партії та Сталіна по лісах ховалися. якось не кумедно, правда?
і про "Слава Україні" - то вже перебір... особливо від Вас, таке чути дуже не приємно! думайте паняночко, що пишете... і яку політичну силу представляєте (іншими словами - на чиїх кістках танцюєте)...
Відповісти
2015.08.01 22:42 -
Ольга Єсипчук (32)
0 0
Ну розкажіть мені як ви виспівували " свейтесь с кострами синие ночи , мы пионеры , дети рабочих"? Чи мо скажете шо в жовтенятах, піонерах не ходили?
Відповісти
2015.08.01 22:52 -
Григорій Шитюк (33)
1 0
ходив. але паралельно з комуністичною маячнею слухав що розповідали старожили... і з дитинства намагався аналізувати інформацію яку отримував з різних джерел.
розкажіть краще мені, якого біса Ви в УНА-УНСО забули з такою риторикою... бо ті, хто цей прапор піднімав боролися як з німцями так і з комуняками... паняночко, Вам про це не розказували...?
Відповісти
2015.08.01 23:20 -
Ольга Єсипчук (35)
0 0
Стали таким от гарним прикладом людської мінливості, сьогодні моляться одним богам, завтра іншим, а після завтра атеїсти... Отак цікаво і з масами народними, виходить і лише одиниці не втрачають здорового глузду, це знаєте як наперти мініюбку на криві ноги, бо так модно...
Відповісти
2015.08.01 23:02 -
Ольга Єсипчук (34)
0 0
Ну а тепер бігаєте в вишиванці і кричите " Слава Україні", в чім різниця? А чи достухаєтесь і аналізуєте? Судячи з коментарів, як зараз модно то стало говорить - " вата" з приводу моїх особистих вподобань я вірю в свої особисті ідеї і погляди і справи, а не те шо проповідують і не вважаю скакання в вишиванках та красномовні гасла показником любові до Батьківщини, це банальне і знову ж таки модне, позерство, хочте шось зробити, беріть і робіть, ба навіть біля свого двору, по вулиці пригребіть, то теж на благо міста, бо в нас алкаші теж гімн співають по вулицях, та чи є то проявом патріотизму? А з приводу меморіалу є стара говірка- " ламать - не строїть "
Відповісти
2015.08.01 23:44 -
Григорій Шитюк (38)
0 0
Ольго, де Ви (чи хтось інший) мене бачили в вишиванці...? :)
Відповісти
2015.08.02 11:07 -
Ольга Єсипчук (42)
0 -1
Наша мова багата на літературні засоби, тому дивіться ширше на мої висловлення, а не вихоплюєте вподобані фрази
Відповісти
2015.08.01 23:40 -
Григорій Шитюк (37)
0 -1
а хто власне його збирається "ламать"...?
Відповісти
2015.08.01 23:45 -
Ольга Єсипчук (39)
0 0
Зі статті "У перелік пам’ятників, котрі підлягають демонтажу в зв’язку з декомунізацію, втрапив і наш монумент, за попередньою інформацією, Героям Малинського підпілля." А замість Леніна шось поставили? Мо я щось пропустила?
Відповісти
2015.08.01 23:59 -
Григорій Шитюк (40)
1 0
Ольго, Ви можете відповісти хоч на одне запитання а не заговорювати його? я запитав: хто і що збирається "ламать" - конкретно? поки я споглядаю лишень істерію з цього приводу...
Ви дійсно вважаєте що "замість Леніна" у центрі вкрай необхідно "щось поставить"...? наприклад я зовсім іншої думки, і не одноразово про це писав. і до чого тут згадка про пам'ятник Леніну - різні теми, абсолютно.
Відповісти
2015.08.02 11:05 -
Ольга Єсипчук (41)
0 -1
Я Вам цілком зрозуміло відповіла цитатою зі статті, для Вас може й гарна та облізла клумба замість Леніна, але як на мене хай би краще поставили памятник, хоча б тому самому Малу
Відповісти
2015.08.01 15:30 -
Ірина Кримська-Лузанчук (25)
0 0
єс!
Відповісти
2015.08.01 12:11 -
Григорій Шитюк (22)
3 0
как вариант - можно так, а можно масштабнее... мой дед (согласно похоронке) погиб в Тернопольской обл., та война коснулась практически каждую семью - надпись может быть более обобщающая... например (малинчанам, отдавшим жизни за Родину во второй мировой войне). никто уже других памятников ставить не будет... это факт, так давайте таким образом спустя 70 лет, почтим память наших дедов! кстати, кто верит в историю о малинском подполье, думаю здесь каких-либо противоречий для себя не найдёт... почти компромисс.
Відповісти
2015.08.01 23:28 -
Ольга Єсипчук (36)
0 0
Ще й виписуєте мовою агресора, от скажіть, Вам не соромно?
Відповісти
2015.08.01 00:45 -
Yuri (15)
1 0
Звездочке пару лучиков добавить и все будет по фен шую.
Відповісти
2015.07.31 20:45 -
Григорій Шитюк (9)
0 0
но есть день сегодняшний, есть памятник в ценре Малина и закон Украины о декомунизации...
моё предложение к отцам города самое простое - вышеупомянутый памятник переименовать (например: в память о тех малинчанах, кто воевал против фашизма в годы Второй мировой...) и перестать истерить по этому поводу, очередной раз раздувая мифы давно минувших дней... даже если это и очень красивые мифы.
Відповісти
2015.07.31 20:39 -
Григорій Шитюк (8)
3 0
что же вы за люди такие интересные... начнём с элементарного, а что собственно за памятник стоит 31 год в парке - какому подполью? да по-сути, и подполья какого-то более-менее организованного в Малине в годы второй мировой не было, а уж тем более под чутким руководством созидающей и направляющей...
давайте вслушаемся в то, о чём рассказывали старожилы-очевидцы тех событий: как раз комсомольцы-то, ушли на фронт (как сегодня добровольцы на Донбас), а те, кто не хотел идти воевать за комунистов и не хотел быть сцапаным немцами - ушли в леса, "в партизаны". о каком партийно-комсомольском подполье может идти речь вообще??? я не хочу слушать очередную интерпретацию афёры Соснина, благодаря которой Нина Соснина стала Героем Советского Союза, а Малин - краем партизанской славы... да, оппоненты сейчас начнут мне рассказывать: а как же музей Н. Сосниной и т.д. и т.п. включая вышеупомянутый памятник в парке... господа хорошие, а как же Межигорье и "золотой батон" Януковича... не то же дело фантазии и рук человеческих, только с большим размахом?
Відповісти
2015.07.31 18:31 -
Черемушки (3)
0 0
Данко теж не мона, герой твору "москальского " письменника "Несолодкого". Серед малинчан, цей курган називають памятником малинському фалосу.
Взагалі, як діти малі, все убрать... Ребятки, перш ніж знести старий сарай, треба знать навіщо? Що там буде побудовано, чи є на це гроші, чи потрібно це суспільству.
Приклад країн, де зберігаються памятники, як воїнам 1, 2 світових воєн, які воювали по обидва боки.. вже набридло наводити...
От цікаво. Вулиці Чкалова перейменують? А Курчатова? Чи може краще впорядкувати набержну вулицю, а то наша Набережна нагадує вулицю забитого хутора.
Хтось скаже, а давайте переіменуємо і Гагаріна, що він зробив для Малина, або яке він має відношення до нього? При цьому ці імбіцили навіть не здогадуються, що це велична постать в межах ПЛАНЕТИ.
Потрібно побут налагодити, вигрібати сараї деяким товаришам (як отей суддя Тарасенко).
Відповісти
2015.08.01 12:06 -
Комітет з питань запобігання корупції та дотримання прав Людини УНА-УНСО м. Малин (21)
3 -1
А Курчатов при чому? Він фізиком був. Чкалов був льотчиком. Почитайте про них хоч трохи.
Радянську епоху символізують Фрунзе, Кірови і решта Ленінів. Не плутайте тепле з м`яким/
Відповісти
2015.08.01 14:37 -
Черемушки (24)
0 0
Так і я про те. Щоб не дійшло до абсурду. От питання комітет по перейменуванню, буде збирати жителів вулиці і пропонувати їм варіанти перейменування? Чи як завжди - на і жуй!
Відповісти
2015.07.31 19:55 -
Ольга Гура (7)
3 0
Зазвичай, ті хто зносять пам'ятники - нічого не будують, а ті, хто будують - не зносять. Ось такий життєвий казус. так що не очікуйте ще років... що хтось буде щось ставити замість знесених пам'ятників. А побут - да. Це ж треба щодня вийти, або хоча б раз на тиждень і вигребти власними руцями непотріб, щоб чистота трималася завжди ,а не лише у місячники санітарної очистки міста. Значно легше щось знести, а там хоч тава не рости.
Відповісти
2015.07.31 18:21 -
Юрій Смалюк (2)
1 0
Зірку закрити,напис змінити.Витрати мінімальні.
Відповісти
2015.07.31 19:29 -
робер артуа (5)
1 0
Повністю згоден.
Відповісти
2015.07.31 18:32 -
Черемушки (4)
0 0
А чому наші офіцери носять зірки на погонах?
Відповісти
2015.07.31 19:37 -
Григорій Шитюк (6)
0 0
не долго музыке играть... :)
http://www.rbc.ua/ukr/gallery/novaya-forma-znaki-otlichiya-vsu-foto-video-1438004367.html#http://www.rbc.ua/static/img/f/o/forma_001_1000x0.jpg
Відповісти
2015.07.31 21:10 -
Черемушки (10)
0 0
Ось на що потрібно гроші викидати, так це на форму... знову нова... вже в друге. А Атошники часто за свої купують.
Стосовно шоу -дефіле:
3-й галактическая империя, всегда на страже.
5-й грибник...шляпа и боты есть у него, больше не знают о нем ничего!
7-й бабушкин внук - секретная разработка!
Відповісти
2015.07.31 21:18 -
Григорій Шитюк (11)
0 0
я так понял, эта форма презентована для новой украинской армии... может не правильно понял. а по поводу представленных образцов - спецы говорят, что там всё на уровне и по НАТО-вским стандартам.
Відповісти
2015.07.31 21:24 -
Черемушки (12)
0 0
Ага, то есть пока старую армию не убьют на востоке... то новую форму никому не видать?
Відповісти
2015.07.31 21:37 -
Григорій Шитюк (13)
0 0
злая ты однако... :)
Відповісти
2015.07.31 22:17 -
Черемушки (14)
0 0
Из одного фильма:
Я тебя поцелую...потом...если захочешь! ;)
Відповісти
2015.08.01 07:49 -
Григорій Шитюк (16)
0 0
из того же фильма:
Она думает, что мне нужен её поцелуй...
хм, мне нужен её велосипед! :)))
Відповісти
2015.07.31 17:34 -
Ольга Гура (1)
0 0
Буде у парку лише рука з смолоскипом стирчати з-під землі як символ заживо закопаного Данко ))) Чи може Прометея?
Відповісти
2015.08.01 07:58 -
Олександр Скальницький (18)
0 0
Ну явно не статуї Свободи...
Відповісти