Малин, 1925: «Скарга Золотарських цілком безпідставна і породжена мріями…»

30.05.2016
Житомирщина

Радомишлянин Олександр Зінченко забив дебютний гол за національну збірну

Збірна України у першому товариському матчі напередодні старту фінальної частини Євро-2016 обіграла команду Румунії у Турині – 4:3. Приємно, що один з м'ячів у ворота Румунії забив наш земляк Олександр Зінченко. Цей гол став дебютний гол за національну збірну для нашого футболіста. Нагадаємо, Олександр родом з Радомишля. Його першою командою була місцева «Карпатія». Зараз він виступає за "Уфу".

Щодо звітного матчу збірних, то футболісти збірної України встигли зробити невеликий перепочинок після тривалого сезону. Михайло Фоменко взяв на перший збір до Італії розширений склад з 29 чоловік, щоб привести фізичні та психологічні кондиції хлопців до спільного знаменника. Умови для цього були відмінні - присутність сімей і «других половинок», море і середземноморське сонце, теніс-бол на пляжі та змагання з картингу. Тобто, усе для того, щоб наша команда підійшла до першого спарингу напередодні Євро-2016 з командою Румунії в чудовому настрої. Також цей контрольний матч відігравав важливу роль як для українського наставника, так і для Ангела Йорданеску в контексті того, щоб визначитися з остаточною заявкою на фінальний турнір континентальної першості.

Товариський матч

Румунія – Україна – 3:4

Голи: Торже (23), Алібек (74), Станчу (85) – Зозуля (43), Зінченко (48), Коноплянка (54). Ярмоленко (59)

Попередження: Кірікеш, Максім

Румунія: Тетерушану - Мацель, Кірікеш, Грігоре, Філіп, Препеліца (Хобан, 60), Пінтілій, Торже (Попа, 69), Синмертян (Максім, 57), Станку (Станчу, 79), Кешеру (Алібек, 57)

Україна: Пятов - Федецький (Бутко, 46), Ракицький, Хачеріді (Кучер, 46), Шевчук (Караваєв, 71), Рибалка (Зінченко, 46), Степаненко, Сидорчук (Ротань, 67), Ярмоленко, Коноплянка, Зозуля (Селезньов, 46)

Михайло Фоменко поставився з усією серйозністю до «триколірних», виставивши на гру традиційний склад, який, по суті, здобув путівку на чемпіонат Європи під час відбору. Винятком тільки став Роман Зозуля, який пропустив майже всю кваліфікаційну дистанцію турніру через травму, але все ще залишається пріоритетним вибором в атаці нинішнього тренерського штабу. Румуни, отримавши порцію критики після сенсаційної нічиєї з командою ДР Конго (1:1) в товариському матчі, також були вмотивовані здобути позитивний результат в сьогоднішній зустрічі.

Перші хвилини на туринському «Олімпіко» залишили враження, ніби Євро-2016 вже розпочався. Команди запропонували один одному серйозні швидкості і високий пресинг, незважаючи на товариський статус поєдинку. У збірної України активним був лівий фланг, де недавній переможець Ліги Європи в складі іспанської «Севільї» Євген Коноплянка раз по раз шукав прострільними передачами Романа Зозулю в штрафному майданчику суперників. Якщо захисту збірної Румунії вдавалося надійно прикривати нашого єдиного форварда, то на 12-й хвилині сам Коноплянка спробував покарати номінальних господарів за помилку Григора неподалік від власних воріт, однак м'яч пролетів трохи вище поперечини.

Не нудьгував у рамці і Андрій Пятов, який продемонстрував хорошу реакцію на 16-й хвилині, відбивши дальній удар Торже з 22-х метрів. А ось через сім хвилин воротар збірної України не зумів знайти аргументи проти гарматного удару Габріела. Румуни провели атаку лівим флангом, пішов навіс на Кешеру і його подальша скидка під удар Торже, який і відкрив рахунок у зустрічі.

«Синьо-жовті» перевели гру на половину поля «триколірних», але хлопцям Фоменка постійно чогось не вистачало, щоб забити гол у відповідь - позначався технічний брак і своєрідна монотонність під час організації атак. Коноплянка, звичайно, був надактивним на фланзі, але більшість його загострюючих передач «читалася» оборонними силами суперників. На протилежному фланзі Андрій Ярмоленко і зовсім був непомітним майже весь тайм. Але у найпотрібніший момент Андрій допоміг команді: перед перервою вінгер київського «Динамо» поперечною передачею підключив на лівому фланзі В'ячеслава Шевчука, а той виконав простріл на дальню штангу. Зозуля в неймовірному підкаті дістав «сферу» і переправив її в сітку туринских воріт.

У другому таймі Михайло Фоменко кинув в бій відразу чотирьох свіжих гравців - Євгена Селезньова, Олександра Кучера, Богдана Бутка і Олександра Зінченка. Молодому таланту української збірної знадобилося всього три хвилини, щоб забити свій дебютний гол за національну команду. Зінченко обікрав капітана команди Кірікеша, вийшов на побачення з Тетерушану і відправив м'яч у дальній кут.

Забитий м'яч нашій команді відчути себе розкуто, яка пішла вперед великим силами - покращувати різницю. Спочатку румунський голкіпер в красивому стрибку врятував свої ворота після несподіваного удару з правої ноги у виконанні Шевчука. А ще через кілька миттєвостей Ярмоленко у штрафному скинув м'яч під удар Коноплянці, а Євген більярдним ударом поклав м'яч у дальній нижній кут. На 59-й хвилині вже сам Ярмоленко оформив розгром «триколірних»: Андрій отримав якісний останній пас від Коноплянки, розібрався з кількома суперниками і технічним ударом залишив не при справах Тетерешану.

Хлопцям Йорданеску, незважаючи на усю складність ситуації, в якій вони опинилися, ледве не вдалося організувати камбек, причому не без допомоги Пятова. Спочатку Андрій допустив позиційну помилку під час виконання Алібеком штрафного удару, пропустивши м'яч у ближній для себе кут. Негативна тенденція повторилася за п'ять хвилин до фінального свистка, коли Станчу ударом з-за меж штрафного застав зненацька Пятова у ближньому куті, а стійка не стала «кращим другом» воротаря в цьому епізоді - м'яч втретє побував у наших воротах.

Однак більшого українці румунам зробити не дозволили. Наша команда перемагає з хокейним рахунком 4:3, видавши дуже продуктивну двадцятихвилинку в першій половині другого тайму, однак залишивши після цього питання щодо надійності оборонних порядків і воротарської позиції. Відповіді на них вболівальники збірної України повинні отримати вже 3-го червня, коли відбудеться останній спаринг «синьо-жовтих» перед стартом Євро-2016 - зі збірною Албанії.

Джерело:  Спортивний Житомир