Facebook 

 

Напишіть нам   Реєстрація    Вхід

З початку вересня надійшло 5 повідомлень про виявлення вибухонебезпечних предметів часів Другої світової війни

16.02.2014
Малин

Юридична консультація: Про ЖЕКи


Як мешканці багатоквартирних будинків можуть перевірити цільове використання коштів, які вони сплачують за житлово-комунальні послуги?

Відповідно до ст. 20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» споживач серед іншого має право одержувати в установленому законодавством порядку необхідну інформацію про перелік житлово-комунальних послуг, їх вартість, загальну вартість місячного платежу, структуру ціни/тарифу, норми споживання, порядок надання житлово-комунальних послуг, їх споживчі властивості тощо.

Якщо для Вас інформації щодо структури витрат комунального підприємства недостатньо, то Ви можете звернутися до місцевих депутатів, які мають повноваження на сесії міської чи районної ради винести питання про проведення незалежного аудиту комунального підприємства чи звернення до органів Державної фінансової інспекції (КРУ) про проведення ревізії законності використання коштів споживачів відповідним комунальним підприємством.


На які статті, яких законів України чи постанов, розпоряджень та ін.нормативних актів потрібно посилатися при написанні колективного звернення до ЖЕКу щодо ремонту підїзду, покрівлі?

Статтею 181 Житлового кодексу встановлено, що Державні житлово-експлуатаційні і ремонтно-будівельні служби здійснюють за договором технічне обслуговування та ремонт будинків громадського житлового фонду і будинків житлово-будівельних кооперативів. Оплата витрат, зв'язаних з обслуговуванням та ремонтом зазначених будинків, провадиться за ставками або на умовах, установлених для обслуговування та ремонту будинків державного житлового фонду.

Слід зазначити, що в складі квартплати Ви сплачуєте за послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій. Утримання будинків передбачає підтримання як самих будинків так і інженерних мереж в технічно справному стані.

Відповідно до частини 2 статті 24 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» Балансоутримувач зобов'язаний:

5) забезпечити умови для своєчасного проведення капітального і поточного ремонтів відповідно до встановлених стандартів, нормативів, норм та правил;

6) забезпечити належні експлуатацію та утримання майна, що перебуває на його балансі.

Відповідно до ст.1 Закону дано визначення терміну «Балансоутримувач», а саме балансоутримувач будинку, споруди, житлового комплексу або комплексу будинків і споруд (далі - балансоутримувач) - власник або юридична особа, яка за договором з власником утримує на балансі відповідне майно, а також веде бухгалтерську, статистичну та іншу передбачену законодавством звітність, здійснює розрахунки коштів, необхідних для своєчасного проведення капітального і поточного ремонтів та утримання, а також забезпечує управління цим майном і несе відповідальність за його експлуатацію згідно з законом.

Якщо в Вашому випадку балансоутримувачем є ЖЕК, то необхідно звернутись до нього з посиланням на ст. 181 ЖК України, ч.2 ст. 24 ЗУ «Про житлово-комунальні послуги», а також на конкретні пункти договору, якщо такий був Вами укладений з ЖЕКом на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій. В даному договорі має бути розділ «Обов’язки Виконавця».


За 22 роки у будинку жодного разу не проводився капітальний ремонт. ЖЕК його робити відмовляється посилаючись на те, що такого поняття вже не існує, кажуть робити самим за свій рахунок з наступним перерахунком за кварплату. Чи так це?

У випадку, якщо ЖЕК є балансоутримувачем Вашого будинку та є виконавцем послуг з утримання будинків та прибудинкових територій, відповідно до Примірного переліку послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій та послуг з ремонту приміщень, будинків, споруд, затвердженого наказом Держжитлокомунгоспу №150 від 10.08.2004 року, він зобов’язаний здійснювати часткову заміну мереж холодного водопостачання, але не більше 5% від загальної довжини (поточний ремонт). Що стосується повної заміни трубопроводу - капітального ремонту, то фінансування такого ремонту здійснюють виключно органи місцевого самоврядування в межах наявних коштів в міському бюджеті.

Джерело: Україна комунальна

Поділитися:

Коментарі

Логін: *
Пароль: *
Коментар: *
Відмінити
* Необхідна інформація