Facebook 

 

Напишіть нам   Реєстрація    Вхід

З початку вересня надійшло 5 повідомлень про виявлення вибухонебезпечних предметів часів Другої світової війни

19.08.2014
Малин

Юридична консультація: Зробили ремонт? А тут сусіди зверху...


Переважна більшість житлового фонду збудована ще за радянських часів і потребує капітального ремонту, особливо комунікаційні мережі. Зношеність мереж, а також використання неякісних дешевих будівельних матеріалів під час ремонту може призвести до виходу їх з ладу.

Особливих клопотів завдає протікання систем водопостачання та водяного опалення в багатоповерхових будинках.

Що ж робити, якщо сусіди зверху Вас затопили?

Незалежно від того хто є винуватцем затоплення (ЖЕК чи сусіди) і за яких обставин сталося залиття, ви маєте право відповідно до ст. 22 Цивільного кодексу України вимагати відшкодування завданих збитків.

Для відшкодування цих збитків необхідно юридично грамотно діяти з моменту виявлення залиття.

- Зафіксуйте факт затоплення на фото чи відеокамеру. Щоб Ваші фото -, відео - зйомки могли бути доказом в суді, необхідно щоб на них стояла дата, або іншим чином підтверджувалась дата проведення зйомки.
- Документально зафіксуйте факт затоплення. Зверніться письмово до ЖЕКу або до іншої експлуатаційної організації, на балансі якої обслуговується Ваш будинок, і складіть акт про залиття квартири. Якщо представники ЖЕКу ухиляються від складання акту, складіть акт спільно із вуличним депутатом, сусідами, залучивши фахівця по будівництву.
- Здійсніть оцінку нанесених збитків. Таку оцінку здійснюють незалежні експерти або експертні організації, оскільки без неї в суді буде неможливо довести суму збитків.
- Встановіть хто є винуватцем затоплення. Не завжди винуватцем залиття є сусіди зверху, часто це відбувається в наслідок неналежного стану труб, які перебувають на балансі ЖЕКу. Найкраще це зробити на етапі документального фіксування події, про що також відобразити документально.
- Спробуйте домовитись з винуватцями. Направте на адресу винуватців письмову заяву з поштовим повідомленням про відправку, в якій запропонуйте врегулювати ситуацію без звернення в суд.
- Якщо винуватці відмовляються в добровільному порядку відшкодовувати збитки, Вам потрібно звертатись з позовною заявою в суд по місцю вчинення шкоди.

Слід пам’ятати, що не вчинення хоча б однієї з вище перелічених дій може зробити неможливим стягнення завданої шкоди.

 Інші статті шукайте за тегом ЮРИДИЧНА КОНСУЛЬТАЦІЯ

Консультує юрист
Мельник Олександр Вікторович
м.Малин вул..Грушевського, 43 (2 поверх)
тел. (095) 49-48-758

 

Поділитися:

Коментарі

Логін: *
Пароль: *
Коментар: *
Відмінити
* Необхідна інформація