Малин

Майстри спорту України міжнародного класу: Пляжний футбол — Олег Зборовський

Зборовський Олег Володимирович

Майстер спорту України міжнародного класу (2010).

Чемпіон Європи з пляжного футболу (2016), срібний призер Кубку Європейських чемпіонів (2017), багаторазовий чемпіон України, член збірної України з пляжного футболу.

Народився 31 березня 1982 року в м.Малин Житомирської області.

Заківчив Київський політехнічний інститут (2015).

Грав в юнацьких клубах: 1999 – «Борисфен» (Бориспіль), «Княжа» (Щасливе), а також в професіональних клубах з пляжного футболу: 2007 – «Плесо» (Київ), 2008 – «БРР» (Київ), 2009-2012 – «Майндшер» (Київ), 2013 – «Артур М’юзік» (Київ), 2013 – ПФК «Динамо» (Москва).

В сезоні 2007 року Олег вперше завоював медаль Чемпіонату України – «бронзу» в складі команди «Плесо» Київ.

В наступному сезоні (2008) захищав кольори новоствореного столичного клубу «БРР». У фінальній грі саме Зборовський забив переможний м’яч (4 : 3 проти «Майндшера»), та вперше став чемпіоном України.

2009 року вже в складі «Майндшера» стає чемпіоном України, одним із трьох найкращих бомбардирів і найціннішим гравцем турніру, а в 2010 та 2011 роках – віце-чемпіон країни.

2012 рік став останнім для команди «Майндшер» і попри завершення фінансування, «золотим». У фінальному матчі Олег зробив дубль і знов став найкращим бомбардиром турніру.

В сезоні 2013 року Зборовський виступав в складі команди «Артур-М’юзік» (Київ). У фінальному матчі 1 вересня 2013 року зустрілися столичні команди «Гріффін» і «Артур-М’юзік». Перемогли останні – 3 : 0. Крім золотої медалі Олегу дістався ще приз за результативність в атаці.

У 2015 році збірна України з пляжного футболу виборола срібний кубок на Суперфіналі Євроліги 2015, що завершився в Естонії. У драматичному фіналі проти чинних чемпіонів світу португальців наша команда показала яскравий комбінаційний футбол, але на жаль, поступилася з рахунком 4 : 5.

На чемпіонаті Європи 2016 року збірна України з пляжного футболу, в складі якої був малинчанин Олег Зборовський, стала чемпіоном (Італія). У фіналі українці обіграли збірну Португалії з рахунком 2 : 1. Відкрили рахунок у матчі португальці вже на 8-й хвилині зустрічі. Однак у третьому періоді Олег Зборовський забив шикарний гол бісіклетою, а через хвилину Дмитро Медвідь вивів команду вперед.
Відзначимо, що це перший трофей чемпіонату Європи в історії команди.

2017 рік. Київський «Артур Мьюзік» другий рік поспіль здобув звання віце-чемпіонів Euro Winners Cup та став другою командою континенту з пляжного футболу. Віце-чемпіон України «Артур Мьюзік» у чвертьфіналі Кубку європейських чемпіонів здолав московський «Спартак».

У фіналі Кубку європейських чемпіонів 2017 кияни поступилися португальській команді «Брага» 5 : 8 й здобули срібний кубок турніру.

Закінчив сезон клуб здобуттям Суперкубку України – 2017.

8 грудня 2017 року на столичному НСК «Олімпійський» пройшла церемонія «Футбольні зірки України – 2017», в межах якої було обрано та нагороджено найкращих гравців чоловічих та жіночих змагань з футболу, футзалу та пляжного футболу.

Олег Зборовський був визнаний найкращим гравцем України у пляжному футболі в сезоні 2017 року.

2018 рік. Збірна України з пляжного футболу виступила на традиційному турнірі «Кубок Персії 2018», який пройшов у середині лютого в Ірані. Переможцем стала команда Ірану. Збірна України посіла третє місце, перегравши у бронзовому матчі команду Азербайджану 4 : 3. Зборовський - серед найкращих бомбардирів.