Facebook 

 

Напишіть нам   Реєстрація    Вхід

Знаєте, де у Малині готують хрусткі крильця з KFC і нагетси як у McDonald’s?

17.04.2015
Житомирщина

Руслан Годований:«Ми віримо в децентралізацію і у нас будуть збільшені повноваження"


В обласній раді чекають на завершення децентралізації і збільшення повноважень до жовтня цього року та впевнені, що проти об’єднання громад будуть лише місцеві чиновники.

Про це Житомир.info розповів заступник голови Житомирської облради Руслан Годований.

«Ми віримо в децентралізацію і у нас будуть збільшені повноваження. Я вірю, що це відбудеться до жовтня місяця. На мою думку, місцеві вибори треба проводити на новій законодавчій базі, з новими повноваженнями, з новою Конституцією. Якщо депутати Верховної Ради зараз внесуть (законопроект), травень – перше читання, вересень-жовтень – друге читання, робимо вибори і все», - зазначив Годований.

Заступник голови обласної ради в захваті від пропозиції зробити у Житомирській області лише чотири райони.

«Класно, мені подобається. Сто сільських рад (об’єднати) в чотири райони – я абсолютно підтримую. Є технічні умови об’єднання, тобто не можуть об’єднатися дві сільські ради, якщо вони не зможуть виконувати мінімальні функції: має бути школа, третинна медична допомога, за 20 хвилин має доїжджати «швидка допомога», а до школи – не більше 15 км.

Перший рік ті, хто буде об’єднуватися, отримуватимуть фінансове заохочення, 2-3-4 рік – це буде приєднання згідно закону. Пересічна людина не повинна відчувати об’єднання крім зменшення (кількості) депутатів і сільських голів. Єдиний, хто може чинити опір – це місцеві чиновники, які не захочуть втрачати посади і будуть підбурювати людей. Для людини це навпаки вигідніше – чим буде більше людей (в об’єднаній громаді), тим буде більше податків, тим буде легше цією територією управляти», - пояснив Руслан Годований.

За його словами, Кабмін зараз розробляє концепцію заохочення громад, які до 1 червня подадуть на затвердження відповідні документи про об’єднання.

«Нам дадуть фонд з Києва і спільна робоча група на чолі з головою адміністрації має рівномірно розподілити кошти на об’єднання громад: вам треба школу добудувати, щоб більше було діток – ось вам на школу; ФАПів не хватає – ось вам гроші. Кожна громада буде писати, що їм треба згідно того паспорту (об’єднання) доробити і це буде фінансуватися.

Крім того, об’єднані громади, які виконають технічні умови, зможуть працювати з центральним бюджетом напряму, вони стануть повноцінними, як місто Житомир, як місто Малин і не будуть залежати від субвенцій з обласного бюджету, з районного, вони зможуть напряму отримувати гроші з державного бюджету», - пояснив заступник голови облради.

Щодо закриття початкових шкіл у селах, Годований нагадав норму – 25 учнів на клас.

«Треба буде рахувати чи є 25 чоловік на клас, але є ще норма, що маленькі діти не можуть їздити до школи більше певної норми кілометрів, а дорослі можуть їхати довше. Я ще розумію, коли в початковій школі один викладач веде кілька предметів, а якщо один викладач у дорослій школі веде декілька предметів, при тому, що вони різні? Треба визначитися: ми хочемо отримувати якісного громадянина с класними знаннями, чи ми хочемо зручно зробити для папи і мами. Батьки мають отримати після школи розумну дитину, а не щоб мамі і папі було зручно.

Дитина їздить до школи 3 кілометри, але знань не має, чи мамі і папі не дуже зручно, але дитина отримує якісні знання. Це цивілізаційний вибір. Так, рейтинги (представників влади) у цей момент падають, але питання в тому – чи ми рухаємося в цивілізаційному виборі, чи ми за рейтинги», - сказав заступник голови облради.

Він зазначив, що процес об’єднання громад триватиме 5-7 років і на найближчих місцевих виборах люди так само обиратимуть депутатів і сільських голів.

«Я бачив проект закону, не знаю який він вийде в кінцевій редакції, там прописано, що, наприклад, при об’єднанні трьох сіл один стає сільським головою (місцеві ради визначають хто), а інші до кінця каденції будуть виконувати роль старост. Перехідний період буде прописаний. Звичайно, вибори можна провести в жовтні, можна провести в грудні, але якщо ми затягнемо більше ніж на 2-3 місяці від жовтня, я підтримаю всіх, хто буде кричати, що це - узурпація влади.

У деяких країн по 15 років йшло об’єднання. Я не прихильник «ламати через коліно», я за те, щоб люди самі побачили, що там, де об’єднались – краще. Думаю, ця реформа триватиме від 5 до 10 років. Впевнений, що це не буде популярно, але іншого виходу немає», - підкреслив Руслан Годований.

Нагадаємо, 14 квітня в облдержадміністрації відбулась нарада щодо добровільного об’єднання територіальних громад. Розпорядженням голови ОДА створена регіональна робоча група, яка до 15 травня 2015 року повинна розглянути перспективний план формування територіальних громад Житомирської області, надати висновок щодо відповідності його вимогам Конституції, законам України, та подати на схвалення обласній раді.

Джерело: Житомир.info

Поділитися:

Коментарі

Логін: *
Пароль: *
Коментар: *
Відмінити
* Необхідна інформація
2015.04.18 19:11 -
Степан Бандера (52)
0 0
Краще розігнали бюрокрадів та створили у місті Систему електронного управління міською виконавчою структурою та міським господарством .
Все інше афера та намагання ще більше ускладнити життя простому безлошадному українцю та ще більше закаламутити корупційну систему та її "боротьбу" з собою.
Відповісти
2015.04.17 21:08 -
Малинський (49)
0 0
Бачу як зачіпаєш тему про майбутнє міста-то це не так популярно як плітки. Немає ні ідей ні пропозицій...Значить за субсидіями в Коростень а білет платний! Зайцями нкоіго не пустять
Відповісти
2015.04.17 21:16 -
Ольга Гура (50)
0 0
Сама намагаюся розібратися, що до чого, поки що не зовсім зрозуміло. Розповідають, що місцеві податки мають залишатися на місці, а в дійсності, забрали й податок на видобуток надр. Невже повернуть назад? Щось сумнівно.
Відповісти
2015.04.17 20:51 -
Ольга Гура (46)
0 0
Ще про децентралізацію https://www.youtube.com/watch?v=SWvjyUBHSE4
Відповісти
2015.04.17 21:01 -
Малинський (48)
0 0
Утвориться 120_150 районів тобто дельта 30 ми туди повинні увійти! Бо в ролику сказано про дороги тільки в регіонах а що там говорити вже про громади!
Відповісти
2015.04.17 20:21 -
Ольга Гура (44)
0 0
Про децентралізацію просто і доступно https://www.youtube.com/watch?v=gIStBZ97R54
Відповісти
2015.04.17 20:59 -
Малинський (47)
0 0
Просто казка!
Відповісти
2015.04.17 20:25 -
Ольга Гура (45)
0 0
Частина 2 марлєзонського балєту. https://www.youtube.com/watch?v=mTuAeENcTkY
Відповісти
2015.04.17 16:04 -
Григорій Шитюк (32)
0 0
Кабмин утвердил методику формирования территориальных общин
http://www.rbc.ua/rus/news/kabmin-utverdil-metodiku-formirovaniya-territorialnyh-1429272017.html

"Территории общин должны формироваться по принципу неразрывности - в пределах одной области"... со вех сторон инициативу бюрократы зажали! а я был не против, чтобы Малин наконец-то стал Киевской областью... :)
Відповісти
2015.04.18 13:40 -
Юрій Смалюк (51)
0 0
Гриша,до сих пір чекаю відповідь на питання - до якої гілки влади відноситься прокурор,а до якої префект? (в темі:"Ганащук: Сто майбутніх префектів рятуватимуть Україну")
Відповісти
2015.04.17 16:39 -
Ольга Єсипчук (34)
0 0
Марите про київську обл? А ще там сітко прописано шо ніяких змін у плані переформування областей
Відповісти
2015.04.17 16:23 -
Ольга Гура (33)
1 0
Вони це передбачили, що дехто захоче стати Польщею, а хтось- Білоруссю ))).
Відповісти
2015.04.17 13:34 -
Малинський (12)
0 0
тепер подякуйте владі Малина. і реформаторам До біса ті реформи коли ви вбиваєте Малин!!!! Ми боролись ще при Януковичу за достойне місце Малина, і не стояло діло на місці а тепер новообрані нас і кидають. Був би тут Москаленко був би і Малин достойний. Тепер збираєтесь всі в Коростень в найми
Відповісти
2015.04.17 13:57 -
Ольга Гура (16)
1 0
Якби малинчани увесь час обирали б такого мера, як Москаленко (у нас був такого рівня Дідківський М.П.), то і Малин виглядав ьи інакше. А то не встигне новий мер прийти - його вже помиями обливають. Але є ще інший момент - ніякий мер не збільшить у Малині кількість населення удвічі. Центрами стають найбільші міста Житомирщини.
Відповісти
2015.04.17 14:45 -
Григорій Шитюк (21)
1 0
попри деякі мінуси, у нас повинні бути й певні плюси. дійсно, іноді так і є, хто розумніший, жвавіший, хитріший - той і попереду... виходить що сьогодні, наши керманичі вже повинні вести перемовини про обїєднання! з тими ж Народичами, Родомишлем, Брусиловом (можливо Іршанськом) - для початку, а завтра вже подати до регіональної групи ОДА свої пропозиції... тоді обїєднання повіту буде довкола Малина. нам просто необхідно щось запропонувати сьогоднішнім районам-партнерам.
Відповісти
2015.04.17 15:02 -
Малинський (24)
0 0
Савченко і Литвиненко там за слухачів.А Шостак обіцяв прикласти зусиль та вже мабуть запізно
Відповісти
2015.04.17 15:14 -
Григорій Шитюк (25)
0 0
звідки ти знаєш...? :)))
я наприклад не знаю, тому й мовчу... :)
Відповісти
2015.04.17 15:31 -
Малинський (28)
0 0
Обіцянки мера на сайті міськоі ради раніше текстом, а те що слухачі видно на відео з засідання по децентралізасіі просто слухають, вони займаться будуть селами містом не здатні. За стільки років прогресивних планів пусто яке там діло може бути.Так не забудьте хочаб віддати малину навколишні села- хоч земля зявиться і бідувати люди може так не будуть Малинівка ЮрівкаГамарня Слобідка Гранітне наш бюджет Украінка Пиріжки
Відповісти
2015.04.17 14:56 -
Малинський (23)
1 0
Так але ж влада спить бо ім мабуть попросили мовчать та щось пообіцяли.Головне не місто а тепле місце В нас добрий звязок з Черняховом
Відповісти
2015.04.17 14:12 -
Малинський (17)
1 0
центрами стають амбітні міста Житомирщини (Малин 5 тий) обласного підпорядкування також є лікарні яких можуть обслуговувати до 150 тис населення округу разом з терапевтичними інших районів що увійшли до складу округу Є висновки 2013 року Малин може Розгалужена інфраструктура теж є. Нема таки має атома який весь час мав займатись тільки основним питанням-ровиткм Малина Лікарня не ТАКА? Чому тоді ШВУДУН там багато років Що нема Заміни? А коли сесія була по округу рік назад вона навіть не хотіла заступили за лікарню Малина. Вони там всі пов'язані і їм пообіцявши посади до глибокої старості та їм всебічно на розвиток чи занепад. А якщо все так так відторгнення майбутнє. Це дуже серйозне питання. Малин тримайся
Відповісти
2015.04.17 14:31 -
Ольга Гура (19)
1 0
Районів має бути 4, а амбітних найбільших міст - 5, і 4 з них не лише більші за Малин у 2-3-4 рази за кількістю населення, а ще й географічно зручно розташовані всередині області, тож Малину як центру ближче до Київського повіту виходить. На розвиток потрібні інвестиції, кадри, інновації, усі ці роки Москаленко займався розвитком та інвестиційною привабливістю Коростеня, а ми лише перебирали мерів та зносили пам"ятники. А щоб був розвиток - треба будувати і згуртовувати громаду навколо розвитку, а не навколо виборів-перевиборів і не руйнувати хоча б те, що вже є.
Я теж за Малин, було б дивно, якби я була проти. )
Відповісти
2015.04.17 14:51 -
Малинський (22)
0 0
А що мери були нормальні? Іх обирали не люди а бувші депутати угодних ставили та подтасовували вибори щоб вопросов не булоА Дідківський стільки проробив аграрієм області а в цей час найбільше аграрна отрасль і занепала а з нею і села вимерли Оля кого підтримувати булотІ Олексій так гарно все написав в виборчій програмі а де ж справи Тут місто на Олексію і добють до кінця патріоти Тепер не до парків буде
Відповісти
2015.04.17 15:19 -
Ольга Гура (26)
2 0
Я не знаю, чи були нормальні мери (довідку від психіатра ніхто не показував) )), але точно знаю, що одна людина без команди і громадської підтримки нічого не зробить, бо буде битися, як риба об лід, якщо не згуртує громаду навколо ідеї розбудови міста. Якщо у нас болото - то будемо скоро кумкати ,це цілком логічно. Я, наприклад, бачу Малин як сучасне цивілізоване і культурне місто і буду усе робити для того, аби воно таким і було. Для цього необов"язково бути мером, головне - бути свідомим громадянином свого міста.
Відповісти
2015.04.17 14:40 -
Ольга Єсипчук (20)
1 0
як би там не було на сайті міськ ради жодної згадки про те шо ми можемо просто наче якимсь селом залишитись... Та й пан Шостак не переймається особо...
Відповісти
2015.04.17 15:23 -
Ольга Гура (27)
1 0
Читайте СП останній номер, там написано, що міська рада готує обгрунтовані пропозиції щодо потенціалу Малина стати повітовим центром. Мають довести це в області. так що не звинувачуйте владу у бездіяльності, не володіючи повною інформацією.)
Відповісти
2015.04.17 17:15 -
Кіт Мармиза (40)
0 0
Це ми спеціально бучу наводим шоб всі бачили шо в нас страшне волнєніє ))))
Відповісти
2015.04.17 15:38 -
Малинський (30)
0 0
Боюсь що то вже тільки для того щоб хоч якось оправдатись то потрібно робити було пів року назад робити Можливо якось Дзюблик допоможе
Відповісти
2015.04.17 17:18 -
Кіт Мармиза (41)
0 0
У Дзюблика свої іменія, не в нашому повіті, а там ще под повіти й округи перекроять то пиши пропало. Як не крути - чужа людина
Відповісти
2015.04.17 15:36 -
Ольга Єсипчук (29)
0 0
Запитаю особисто мера. Шоб не мучитись в догадках
Відповісти
2015.04.17 17:20 -
Кіт Мармиза (42)
0 0
Ой, Олька, а де питать будеш, у кафе? То візьми й мене под стол. мо яку шкварку зкинеш
Відповісти
2015.04.17 17:22 -
Ольга Єсипчук (43)
0 0
На сайті зайду і спитаю. Чіво уж там
Відповісти
2015.04.17 15:51 -
Малинський (31)
0 -1
За бортом чи ні
Відповісти
2015.04.17 14:13 -
Малинський (18)
0 0
щось з автозамена текста
Відповісти
2015.04.17 13:44 -
Малинський (14)
0 0
Нагадаємо, 14 квітня в облдержадміністрації відбулась нарада, на якій говорили про розроблення перспективного плану формування територіальних громад області. У Житомирській області пропонується створити чотири райони – Житомирський, Бердичівський, Коростенський та Новоград-Волинський.

Житомир.info
Відповісти
2015.04.17 13:41 -
Григорій Шитюк (13)
0 0
новообраний насьогоднішній день у нас лише міський голова - чому ти на нього такий сердитий? є іще Районна рада - саме вони мають шанс стати останніми в історії (в своїй каденції)! як я зрозумів, міська рада (можливо не у такій кількості) та міський голова (новообрані) залишаться й надалі як влада Малина при любих розкладах...
Відповісти
2015.04.17 13:50 -
Малинський (15)
0 0
на коврик в Кростень
Відповісти
2015.04.17 16:40 -
Григорій Шитюк (35)
0 -1
по великому рахунку, яка в біса різниця... на поверх вище, в Коростень чи в Житомир? грошей все одно ніхто не дає! :)
Відповісти
2015.04.17 17:08 -
Григорій Шитюк (39)
0 0
та ви вже геть подуріли? сказано було про наших малинських чиновників!
Відповісти
2015.04.17 16:59 -
Кіт Мармиза (37)
1 -1
Та з'їздиш в Коростень по справочку раз чи два, або якийсь укольчик зробить шо тільки в Коростені!!!! або в больнічку полежать в чужу сторонку. А якшо тобі їхать не з Малина, а з села дальнього.... то о-оо... Бо мордонадуватєлі нікуди не дінуться, вони ж живучиє і ніяка реформа їх не поб'є
От і думай. як на тебе буде дивиться коростенський мордонадуватєль??? Ти вже будеш не гриша Шитюк а просітєль із мухосранська
Відповісти
2015.04.17 16:55 -
Малинський (36)
0 0
Облгосадминистрация согласно методике предлагает перспективный план объединения территориальных громад. Но это не догма, потому что все будут решать территориальные громады. И нужно понимать что можно стать самдостаточными и не просить у кого-то. Малин не зря областного значения и в нынешних украинских реалиях практически само достаточен Все те стоящие заводы могут либо разрушиться либо инвестироваться в случае центра в Малине. То есть сегодня выбор-либо приумножить рвонуть в перед или поставить хрест. Ты понимаешь насколько это значимо в историческом плане Малина.
Відповісти
2015.04.17 17:00 -
Малинський (38)
0 0
Сегодня малинчане должны объединиться вокруг одной общей и важной идеи стать центром если есть хоть один шанс а не рассказывать что здесь болото. Есть города по крупнее с ещё с большими проблемами- например Жиомир;-)
Відповісти
2015.04.17 13:01 -
Малинський (6)
0 0
Чому саме Малин згадувався? Тому що були коментарі Раніше? Райони які мають бути Бердичів, Новгород, Малин, Коростень, Житомир я так розумію окремо
Відповісти
2015.04.17 13:02 -
Малинський (7)
0 0
Новоград-Волинський малось на увазі
Відповісти
2015.04.17 12:55 -
Малинський (4)
0 0
хто може проли світло про ці плани? Можливо очільники міста чи наш депутат знають-то хай розкажуть де буде місто після реформи? Можливо все таки 5 районів, чи Житомир окремо?
Відповісти
2015.04.17 13:04 -
Григорій Шитюк (8)
0 0
та не буде ніяких 5 районів... Малин що, батьківщина усіх українських президентів?
мені особисто не подобається коли мова йде про житомирський район (відповідно прерогативне місце Житомира у отриманні плюшок з усіх кошиків) - обласний центр на мою думку, повинен залишатися самостійною територіальною одиницею, і жити на власні податки!
Відповісти
2015.04.17 13:06 -
Малинський (9)
0 0
Гриша якщо ти не будеш відстоювати права Малина-покине тему
Відповісти
2015.04.17 13:13 -
Григорій Шитюк (10)
0 0
а я про що? просто підкажи - яким чином...? голослівний лемент тут не доречний, потрібні аргументи... залізні, чи бодай гранітні - принаймні такі, щоб ці "реформатори" лоби собі порозбивали.
от поясни мені, при таких розкладах, навіщо взагалі облатсна рада? якось вона не зовсім вписується в концепцію децентралізації... та їх функція по-суті - це пиляти бабло! чи я чогось не розумію?
Відповісти
2015.04.17 13:20 -
Малинський (11)
1 0
Мене зараз більше не область бентежить а от їхні вигадки про 4 райони. ДЕ Малинський округ. Якщо він серед 4-ох-питання вичерпано.
Відповісти
2015.04.17 12:51 -
Григорій Шитюк (3)
1 0
"тим буде легше цією територією управляти" - пояснив Руслан Годований...
думаю правильніше написати "проговорився"! навіщо теревенити про збільшення податків у обїєднаних районах, коли сам чекаєш "фонд з Києва", який будеш розподіляти за принципом "тому дам - цьому не дам"...? ну дасте ви раз (у вигляді бонуса за слухняність), а далі - хоч трава не рости...? та при таких підходах - обласну раду потрібно розігнати найпершою! малинщина віддає тим бовдурам чималі грошенята за користування надрами і ходить з протягнутою рукою щоб утримати у належному стані районну лікарню та поліклініку... нонсенс! до біса таких реформаторів...
Відповісти
2015.04.17 12:58 -
Малинський (5)
1 0
так от сьогодні забрали 2 мільйони податків з каменю а ці гроші б пішли наприклад на розвиток лікарні. А завтра скажуть що витехнічні умови не виконали. Не мовчати кажуть правду людям
Відповісти
2015.04.17 12:49 -
Малинський (2)
1 0
так гарно все звучить! Хочеш садочок-на тобі садочок. На ділі все по іншому. Але я про інше. Яка роль міста Малина в вашому Плані? Можливо ваші плани розходяться з нашими?
Відповісти
2015.04.17 12:37 -
Ольга Єсипчук (1)
1 0
поцівкав водичкою ... про школи і сільради. Чому не задали питання конкретні - які 4 райони, кругом яких міст? Де закон, чи його проект який регулює конкретно всі ці питання? Фінансування, якого чорта місто повинно віддавати гроші а потім просить милостиню в держ бюджету? Тому хто брав інтерв*ю - одиниця!
Відповісти