Facebook 

 

Напишіть нам   Реєстрація    Вхід

Відкрили реєстр декларацій: мер Малина ще не звітував

3.04.2018
Малин

Прийнято надважливий для Малина закон. Ми — спроможна громада


Громади зможуть приєднуватися до міст обласного значення – закон прийнято.

3 квітня Верховна Рада України прийняла в другому читанні та в цілому законопроект №6466 щодо добровільного приєднання територіальних громад до міст обласного значення.

За це рішення проголосували 268 народних депутатів (поіменне голосування). Законопроект дозволяє громадам за спрощеною процедурою приєднуватися до міст обласного значення.

Як відомо, в Україні 187 міст обласного значення, три з них – Лиман, Балта і Біляївка – скористалися законом про добровільне об’єднання територіальних громад ще у 2015 році, коли в країні пройшли чергові місцеві вибори.

Тоді ж навколо міст обласного значення було створено ще декілька ОТГ, але там Центральна виборча комісія не дозволила провести перші вибори через необхідність, на думку ЦВК, змінювати межі районів. Після цього великі міста залишилися поза процесом об’єднання громад.

Там відпала мотивація до об’єднання і через позицію ЦВК, і через те, що голови міст, які тільки-но перемогли на виборах, не хотіли перевиборів.

Законопроект №6466 дозволить містам обласного значення згуртувати навколо себе сусідні сільські та селищні ради і стати центром об’єднаної громади без зайвих бюрократичних процедур.

Нагадаємо, що Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман назвав цей законопроект одним з пріоритетних для прийняття в Парламенті.

«Міста обласного значення є найменш активними у процесі об’єднання громад. Це неправильно. Вони є центрами економічної активності, і логічно, коли до них приєднаються довколишні громади. Ми пропонуємо для цього дієвий механізм: законодавчо визначаємо міста обласного значення спроможними громадами, і це дає змогу приєднатися до них громадам сіл і селищ без проведення до міської ради такої громади виборів, як це відбувається в інших об’єднаних громадах», - зазначив Прем’єр-міністр.

Нагадаємо, проект закону входив до переліку важливих для продовження децентралізації законопроектів.

* * * 

Підпишіться на нашу сторінку в Facebook

Поділитися:

Коментарі

Логін: *
Пароль: *
Коментар: *
Відмінити
* Необхідна інформація
2018.04.04 10:48 -
Малинський (3)
0 0
Я його в очі не бачив, та й він у мене по вулиці не ходив. До мера звертався. Не раз.
Відповісти
2018.04.04 11:05 -
Володимир Нечипоренко (4)
0 0
Це моя особиста думка. Я вважаю, що однією з обов'язкових умов розвитку цього міста є дискомфорт депутата від того, що у нього можуть запитати будь якої миті — здоровий дискомфорт, який спонукає до дії. Попри заїзжене "ташовониможуть" від них залежить майже все (звісно в межах міста, компетенції та законодавства)
Відповісти
2018.04.04 16:26 -
Ольга Гура (7)
0 0
+ Додайте в межах існуючого бюджету. Мати компетенції і не мати грошей на виконання обов"язків - це нонсенс. Створювати робочі місця, але реально створити нові робочі місця можуть великі підприємства, а будівництво будь-якого нового підприємства - це спротив громади бо, зазвичай, шкода довкіллю і спокою громадян. От і виходить замкнене коло: чого не можемо розвивати місто - бо не маємо грошей, чого немає грошей - бо не розвиваємо місто. Без фінансів депутати реально нічого не можуть.
Відповісти
2018.04.04 18:16 -
Володимир Нечипоренко (8)
0 0
Ок, + в межах існуючого бюджету, але не у такому трактуванні, бо це більш схоже на конформізм
Відповісти
2018.04.04 19:58 -
Ольга Гура (9)
0 0
Як варіант, ходять з простягнутою рукою по підприємцях, або витягають з власної кишені, якщо самі є підприємцями. А підриємці у відповідь кажуть: а навіщо ми платимо податки?
Безумовно, у місцевого депутата є повноваження, якісь дрібні питання він може вирішувати і без коштів. Але серйозні проекти вимагають і великих вкладень. А у нас усюди дірки, і усюди треба латати тут і зараз, тому і не видно тієї дрібної роботи, яка робиться локально.за малі кошти. Вона просто губиться серед суцільної розрухи. До того ж, те, що постійно експлуатується, швидко приходить в упадок, тобто потребує постійної підтримки і оновлення, а це знову кошти. Я зараз про суто матеріальний бік справи. Людей цікавить, чому у них не заасфальтована дорога, не оновлений водогін, нема дитячого садка чи руйнується міст, або ось-ось прорве греблю. Їх не цікавить, яким чином мають з"явитися кошти на усе це, їх цікавить кінцевий результат. І тут депутат має проявити фантазію, стукати в усі двері і шукати ті самі кошти в бюджеті чи у благодійників, які зрештою вирішать проблему.
Відповісти
2018.04.05 10:03 -
Володимир Нечипоренко (11)
1 0
Скажу коротко: депутат має депутатствовать, виконком — виконкомствувать, мер — мерствовать, і всі вони мають бути незалежними один від одного, і разом з тим під взаємним контролем. Тригілкова система стримування і противаг і є суть місцевого самоврядування. Фінанси — діло десяте.
У Малині виконком залежний від міського голови у повній мірі, депутати частково залежні від м.г., частково пасивні або взагалі ігнорують цю місію, а в результаті майже одноосібне управління про ефективність якого ми почуємо 6 квітня...
А тепер УВАГА!!! Публікація, що вище — про нові можливості для Малина. Зможемо приєднати (запросити/умовити), н-д, Гамарню, чи ні? Профукаємо Малинівку з Юрівкою, чи ні? Українка? Слобідка? Ворсівка? Пиріжки?
Відповісти
2018.04.05 11:35 -
Ольга Гура (12)
0 0
Фінанси - діло не десяте, Володю. Бо саме через їх відсутність не ремонтуються дороги, не будується житло, не створюються нові робочі місця, згортається більшість соціальних програм і т.д. Саме через їх відсутність більшість сільських громад є неспроможними, бо гроші треба вміти і заробляти, і розподіляти, а хто буде заробляти - пенсіонери у вимираючих селах? Саме через відсутність достатньої кількості коштів депутати залежні, бо мусять домовлятися.
Можливість для Малина приєднати неспроможні на даний момент громади (якщо спроможні, це інше питання), в результаті мер буде займатися не лише містом, а ще й районом (я правильно розумію?). Тобто, тут і місту важко дати лад, а треба буде ще й села підтримувати. Про децентралізацію красиво говориться, що буде в реальності - покаже час. Чи готові усі працювати на спільний результат, чи кожен буде тягнути ковдру на себе?
Відповісти
2018.04.05 13:17 -
Володимир Нечипоренко (13)
0 0
В межах дискусії про депутатів — десяте.
Щодо децентралізації, то ви розумієте неправильно. Ніхто не змушує брати баласт (аж район!) , та й законодавчі обмеження є — тільки СУМІЖНІ ГРОМАДИ.
Моя особиста думка – шанс грандіозний. Чого тільки варте землі вздовж варшавки і можливість розвивати пром. поза межами житлових зон, і головне, попасти під роздачу пряників (бо через декілька років лавочка прикриється, імхо)
Відповісти
2018.04.05 16:12 -
Ольга Гура (14)
0 0
Можливо, усе мають аналізувати і обраховувати фахівці.
Логічне питання, чому ці землі вздовж Варшавки не розвиваються промислово зараз, що чи хто їм заважає?
Не вважаю пряники таким вже великим благом, вони мають властивість проїдатися, а надалі громада, яка сама не вміє на себе заробляти, знову залишається на тому ж рівні, або й занепадає. Але як шанс виборсатися із злиднів - може бути.
Відповісти
2018.04.05 18:51 -
Володимир Нечипоренко (16)
0 0
...Довідково
31 січня Уряд схвалив розпорядження щодо передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об’єднаних територіальних громад, що дозволяє провести земельну децентралізацію не вдаючись до змін в законодавстві...
Відповісти
2018.04.05 17:52 -
Volvas (15)
0 0
Оля! Я смущён Вашим вопросом:Логічне питання, чому ці землі вздовж Варшавки не розвиваються промислово зараз, що чи хто їм заважає?
Вращаясь в орбите народного депутата вам ли не знать, что есть ряд ФИО, наших земляков, которые прямо или опосредственно влияют на решение вопросов, касающихся земли и всего, что с связано с землёй. И если земли вдоль Варшавки гуляют, значит это кому то выгодно. Вопрос с Электроприбором в Чеповичах упирается только в частные интересы. А землю для москальских монастырей в обход интересов громады кто выделяет? А Володя на счёт шанса прав. И даже если плюшки закончатся сегодня, то тормоза отпадут завтра естественным физиологическим путём и молодые хозяева на нашей земле исправят феодальные ошибки предшественников. Я в это верю имхо.
Відповісти
2018.04.05 20:25 -
Ольга Гура (17)
0 0
Я думаю, якби досі були серйозні інвестиційні пропозиції, то ніякі прізвища цьому не завадили б. Хоча про шанси я теж згодна.
Відповісти
2018.04.06 08:53 -
Volvas (18)
1 0
При наличии альтернативных пропозиций кто захочет рисковать своими капиталловложениями и встревать в спорные проекты на самом взлёте. Так логистический центр, который изначально планировался возле ст. Чоповичи (удобное место, очень близко жд и трасса к западной границе) разместился в Макаровском р-не Киевской обл., из Чопович ушли ягодники, проект с тепловой электростанцией не сработал. Периферия вокруг Киева свободна и предлагает более менее одинаковые условия для бизнсменов. Задача меров искать этих бизнесменов и аргументировано подмазаться, что бы деньги пришли именно туда, куда хочется. Как то так.
Відповісти
2018.04.05 08:54 -
Volvas (10)
1 0
Так то оно так. Только вот никто не тянет в депутаты за рукав. Парадокс. Значит, есть смысл в этом цирке. Лоббирование интересов, контроль действияй конкурентов и т.п. Вот только за общественное никто и думки не имеет. По этому ссылаются на отсутствие финансирования. Но деньги есть, точно знаю что есть, вот только пристроить их планируют не по текущей необходимости с учётом общественной целесообразности, а с учётом настоящей или будущей выгоды: финансовой, политической или личной типа поцеплю фонарь возле кума.
Відповісти
2018.04.04 11:25 -
Малинський (5)
0 0
Згоден, але в кожного свої справи-професіональні. Я займаюсь іншим. Система повинна бути відладженою (з верху) і стимулювати не в першу чергу законом чітким якщо депутат не виконує поліпшення, то штрафувати, так само й мера. Так само і всіх громадян хто робить дискомфорт благу. Тому та система не правильна, раз звернення не є вирішенням загальної загниваючої системи, яка заганяє в болото кожного. Який сенсі звертатись про асфальт на моїй вулиці, якщо на головних вулицях колеса гублять. Я вже мовчу про щось інше. Закон повинен наказувати за бездіяльність.Поки що чиновники такого стимула не ощущають, так розумію. В Європі за порушення платять. У нас ні. Тому без цього ми народжуєм місцевих князьків а не господарів. А ходити з вилами набридло. Багато знайомих змінюють країну проживання, бо боротись з беспредєлом вже тошно. Система породжує хаос. Ну наприклад де антикорупційний суд...
Відповісти
2018.04.04 12:07 -
Володимир Нечипоренко (6)
0 0
Тому це так і працює. У нас свої проблеми, роботи, тд, і МИ ДЕЛЕГУЄМО тому хто з доброї волі на це зголосився, право говорити, приймати рішення, відповідати від нашого імені . І тільки ми можемо впливати (наказувати) за бездіяльність, чи неефективну діяльність. В Європі (хоч мене це постійне співставляння вже коробить) працюють не штрафи в першу чергу, а громадянське суспільство, висока відповідальність перед виборцем.
НЕ впливаємо - отримуємо як є.
Відповісти
2018.04.04 08:28 -
Малинський (1)
0 0
Спроможна? А чому болото біля Нової пошти, чому вулиці в ямах, чому я хожу круглий рік в галошах Чому нема контейнера, світла, каналізаціїї, асфальту, водопроводу в 300 метрах від центрру? В чому спроможність? В рейтингах обласних? Де нові виробництва, робочі місця? Де хоч якийсь розвиток...? Зіна, скажи ти
Відповісти
2018.04.04 10:45 -
Володимир Нечипоренко (2)
0 0
Скільки разів ви запитували про це пересонально у свого депутата? Яка була відповідь, якщо запитували?
Відповісти